Almanya Uzun Dönem Vize Başvurusu Artık IDATA’dan Alınacak

ileGülbin Demir

Almanya Uzun Dönem Vize Başvurusu Artık IDATA’dan Alınacak

Almanya uzun dönem vize başvurusu yapabilmek için, normal şartlarda Almanya Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmekteydi.

Son düzenlemelerle birlikte, Schengen vizesi başvurularını alan Almanya ve İtalya aracı şirketi IDATA artık uzun dönem vize başvurusu yapabilmeniz için yetkili konuma getirildi.

Uzun Dönem Vize Nedir?

Bütün ülkelerde aynı anlama gelen bu vize, aile birleşimi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve bunlar gibi 3 ayı geçen bütün vizeleri kapsamaktadır. Almanya uzun dönem vizesi alabilmek için, bu şartlardan en az birini sağlamanız gerekmektedir. Eğer seyahatiniz 3 ayı geçmeyecekse, kısa dönem vize başvurusu yapmalısınız.

Hangi Başvurular IDATA’dan Alınacak?

Yapılan açıklamaya göre, 90 günü aşan, “Mesleki Eğitim, Çalışma, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj ve Dil Kursu” gibi amaçlarla Almanya’ya yapacağınız vize başvurularınızı IDATA sistemi üzerinden randevu alarak dosyalarınızı da IDATA’ya teslim edebileceksiniz.

 

iDATA ofislerinden 90 gün üzeri (Ulusal) Almanya başvuruları hakkında bilgilendirme

Türkiye’deki Almanya Dış Temsilciliklerinden yapacağınız Ulusal vize başvurularınızı için (90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) randevu sistemi 17 Şubat saat 10:00 itibari ile aktif edilecektir. Ulusal vize başvurularınızın iDATA ofislerinden yapılabilmesi için alınacak randevular sıra numarası sistemi ile çalışacak olup ilk kayıt yaptıran kişiler için başvuru kabulünün yapılacağı ilk tarihinden başlamak kaydı ile randevu ataması yapılacaktır.

 

Almanya ve diğer ülkelerin vize koşulları, gerekli evraklar ve tüm ayrıntılı bilgileri için vize uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İletişim için tıklayın.

 

Yazar hakkında

Gülbin Demir administrator

Yurt dışına çıkmanın zor olmadığını anlatmaya çalışan, 29 ülke gezmiş, binlerce insanla tanışmış, birbirinden farklı onlarca kültürü kıyaslayabilme imkanı bulmuş, öğrendiği her bilgiyi herkesle paylaşmayı seven bir mühendis.

Bir cevap yazın