Schengen Vizesi Başvurunuza Nereden Başlamalısınız?

Pasaport İşlemleri

Vize başvurusu yapabilmeniz için tabii ki öncelikle bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor. Bunun için pasaport başvurunuzu Nüfus Müdürlüklerinden yapabilirsiniz. Pasaport alma, randevu alma, pasaport için gerekli belgeler ve diğer ayrıntılara burdan ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemlerinizi Nasıl Yürüteceksiniz?

Pasaportunuzu aldıktan sonra atmanız gereken 2.adım, daha doğrusu vermeniz gereken bir karar var. Vize başvurunuzu bireysel olarak mı yürüteceksiniz, yoksa danışmanlık hizmeti alacak mısınız?

Her iki şekilde de başvurunuzu yapabilmeniz mümkün. Kendiniz yapmak isterseniz konsolosluktan randevunuzu alacaksınız, gerekli belgeleri hazırlayıp randevu günü konsolosluğa sunacaksınız.

Eğer danışmanlık hizmeti almak isterseniz de belge takibi, randevu alımı vb. diğer işlemlerin hepsini bizim aracılığımızla halledebilecek, hem zamandan hem de tecrübelerimizden yararlanabileceksiniz. Sizden sadece parmak izi vermeniz gereken bir durum olduğunda Ankara veya İstanbul’a şahsen 1 kereliğine gitmenizi rica edeceğiz. Onun dışındaki bütün işlemleri Konya’dan sizin adınıza biz yürütebileceğiz.

Schengen Ülkelerinin hepsi 2014 Eylül’den sonra alınan bir kararla, daha öncesinde verilmiş parmak izi olmayan yolcularımızı konsolosluklara çağırmakta. Eğer 2014’ten bu yana bir Schengen vizesi almak için parmak izi verdiyseniz bu 5 yıl geçerliliğini koruyor ve yeniden vermek zorunda kalmıyorsunuz.

 

1 yorum

Almanya Uzun Dönem Vize Başvurusu IDATA Konya VizeYayın tarihi5:29 pm - Şub 14, 2020

[…] düzenlemelerle birlikte, Schengen vizesi başvurularını alan Almanya ve İtalya aracı şirketi IDATA artık uzun dönem vize başvurusu […]

Bir cevap yazın